Poszukaj w Google...

czwartek, 25 listopada 2010

Wygodna praca z Androidem

Jako osoba pracująca całe dnie przy komputerze potrzebowałem wygodnego sposobu zarządzania telefonem. Idea jaka przyświecała twórcom Androida, to synchronizacja zawartości telefonu z chmurą Google. Dlatego też nie było dotychczas zbyt dużego wyboru w oprogramowaniu pozwalającym na synchronizację z komputerem. Na szczęscie twórca dość długo już istniejącego programu - MyPhoneExplorer - dodał do niego obsługę maszyn z Androidem i zdecydowanie jest to strzał w dziesiątkę.

Wiele osób potrzebuje sprawnie zrobić kopię swojego telefonu na dysku komputera, czy też łatwo napisać sms. MyPhoneExplorer (MPE) to idealnie umożliwia. Ponieważ używam słuchawki Bluetooth, którą rzadko odkładam na bok - zazwyczaj  wcale w ciągu dnia nie dotykam telefonu. Za pomocą MPE w każdej chwili mogę podejrzeć zawartość ekranu, odinstalować zbędny program, wrzucić pliki na kartę pamięci, napisać sms, przeglądać i dodawać wpisy do kalendarza, nawiązać połączenie i podczas jego trwania sporządzać na bieżąco notatkę z rozmowy.

Zainteresowani? Zatem po kolei - najpierw oczywiście instalujemy MPE Client w telefonie - poprzez market, lub skanując ten kod z tej strony. Następnie pobieramy paczkę instalacyjną dla Windows. Po zainstalowaniu obu programów - w ustawieniach konfigurujemy sposób połączenia (WiFi lub USB lub automatyczny wybór), jak ma działać synchronizacja i kilka innych drobiazgów, typu wyciszenie komputera kiedy przychodzi połączenie itp.

Telefon w przypadku łącznia z USB można ustawić w dowolnym trybie, dostęp do karty pamięci będzie możliwy bez potrzeby jej odmontowywania. Klient w telefonie uruchamia się automatycznie po podłączeniu kabla USB, zaś w przypadku WiFi trzeba go uruchomić ręcznie. Po utracie połączenia - sam po kilku minutach się zamyka. Jedna tylko uwaga - aby móc podglądać ekran - trzeba w telefonie włączyć tryb debuggowania i w komputerze zainstalować sterownik USB który z tym trybem współpracuje (ADB). 
Aby dostać się do ustawień klienta - należy go uruchomić, po czym otworzyć obszar powiadomień w telefonie i puknąć w MyPhoneExplorer Client. W ustawieniach konfigurujemy konta (jeśli mamy więcej niż jedno) które mają synchronizacji z komputerem podlegać. W MPE jest też multisynchronizacja - czyli jednym kliknięciem aktualizujemy wszystko - kontakty, historię połączeń, sms, itd. Może ona być wyzwalana automatycznie - przy podłączaniu telefonu.


Dla osoby dużo pracującej z telefonem - moim zdaniem MyPhoneExplorer jest narzędziem niezbędnym (gracze i miłośnicy zabawy nie znajdą w nim nic przydatnego). Ułatwia i przyspiesza pracę, a dodatkowo zabezpiecza dane z telefonu (zdjęcia z karty SD również). Jak już wspomniałem na początku - można nawiązywać połączenia, pisać sms, konfigurować alarmy, zarządzać kalendarzem, kontaktami - a to wszystko za pomocą myszki i klawiatury. Dodawanie zdjęć do kontaktów jest również możliwe.

Na zakończenie - z własnego doświadczenia polecam słuchawkę BT - dzięki niej praca staje się przyjemnością;-) Są ludzie którzy nigdy z takiej nie korzystali, bo kojarzy się ona z prowadzeniem samochodu. Nic bardziej mylnego - słuchawka sprawdza się nie tylko w aucie. Współczesne telefony są coraz cieńsze, coraz trudniej odprowadzić z nich ciepło, a sok z ucha na dużym dotykowym wyświetlaczu to nie jest fajna rzecz. Dlatego słuchawka BT jest czymś co posiadacz "dotykowca" mieć powinien. Szczególnie jeśli dużo się przez telefon rozmawia. A baterii czuwający BT nie szkodzi.

No i całkiem na deser - program jest darmowy, dostępny bez ograniczeń. Twórca przyjmuje dobrowolne datki poprzez PayPal. Warto wesprzeć rozwój...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz