Poszukaj w Google...

poniedziałek, 6 grudnia 2010

Kto to jest???

Każdy kto używa telefonu do pracy i ma w nim kilkaset numerów - prędzej czy później zaczyna się w tym gubić. Nie pamięta się kim był kolejny Antoś, którego zapisaliśmy w książce telefonicznej, a z opisu nijak nie wynika. Numer też na oko nieznany. Nawet jeżeli mamy porządek w swojej książce, każdy numer opisany notatką, miejscem pracy, adresem, czasem i zdjęciem opatrzony - to i tak w momencie kiedy dzwoni nasz telefon z Androidem - widzimy tylko imię, nazwisko i numer przychodzący. Za mało!


Ratunku należy szukać w niezawodnym w takich sytuacjach - Markecie. Jest tam malutka, jedyna w swoim rodzaju aplikacja - Call Informer. Mała perełka programistyczna która naprawia niedoróbkę Androida - dodaje wyświetlanie innych pól z książki telefonicznej. Proces instalacji jest banalny o ile mamy skonfigurowane konto Google Checkout - bowiem niestety aplikacja jest płatna. Cena to tylko niecałe 3zł i program wart jest nawet pięć razy tyle, ale autor na szczęście nie wykazał się pazernością. Po pomyślnym zainstalowaniu mamy do skonfigurowania dwa ekrany:


Na powyższym screenie ustawiamy kiedy mają się pojawiać dodatkowe komunikaty, jak mają wyglądać i w którym miejscu ekranu znaleźć. Kolejny ekran konfiguracyjny pozwala wybrać to co będzie wyświetlane:


Skutkiem zastosowania tych opcji jest ekran połączenia o wyglądzie jak poniżej:I to właściwie wszystko co można o Call Informerze napisać. Raz skonfigurowany działa bez zarzutu, nie zawiesza smartfona ani aplikacji telefonicznej, nie pożera baterii. Podaje za to komplet danych, dzięki czemu dużo szybciej wiemy z kim rozmawiamy. Polecam - program obowiązkowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz