Poszukaj w Google...

poniedziałek, 2 listopada 2009

Weekendowi Wojownicy

Tydzień niczego nie pisałem. Tydzień spędziłem na studiowaniu stron poświęconych ASG i zbieraniu niezbędnych gadżetów. Zarejestrowałem się na kilku dodatkowych forach, wchłonąłem sporą dawkę wiedzy o sprzęcie i taktyce. Posiadłem umundurowanie w polskim kamuflażu leśnym (wz.93). Spędziłem godzinę na przypominaniu sobie jak się używa nitki i igły - celem przyszycia plakietki Poland, którą nosiłem dwa lata temu w Iraku na moim pustynnym mundurze. Byłem gotowy...Sobota, 31 października, wstałem skoro świt. Ubrałem się, zabrałem torbę ze sprzętem i pojechałem do Nadarzyna na strzelankę. Nie wyglądałem już jak partyzant w cywilnym wdzianku ze spluwą w łapie;-) Miałem wygodne umundurowanie, kieszenie na magazynki na kamizelce, dobre buty i kominiarkę. Poprzednim razem ganiałem po lesie z HK G36K w ręku, tym razem pożyczyłem MP5 w wersji ze składaną kolbą. Swojej broni jeszcze nie posiadam, nie wiem co mi najbardziej podpasuje, więc testuję różne.W Nadarzynie rozgrywana była strzelanka scenariuszowa. Atakujący mieli zdobyć skrzynię, potem oczyścić budynek ambasady i przejąć dokumenty w niej umieszczone. Następnie zabić inżyniera i udać się do strefy ewakuacji, gdzie mieli bronić się przez 30 minut (do przybycia śmigłowców transportowych). Trafiłem do grupy obrońców i chyba nieźle mi poszło - na pewno udało mi się ustrzelić 3 wrogów i prawdopodobnie dwóch. Czyli całkiem nieźle jak na krótkolufowego, przeznaczonego do walk miejskich MP5 ;-)

Niedziela, 1 listopada, wstałem skoro świt. Ubrałem się, zabrałem torbę ze sprzętem i pojechałem do Nadarzyna na strzelankę. Tym razem miałem wybór pomiędzy M4CQB a M14. Zdecydowałem się na to pierwsze cacko - zdecydowanie poręczniejsze i lepiej wyważone od olbrzymiego i ciężkiego jak grzechy młodości M14. Poza tym M4 miał celownik kolimatorowy który chciałem wypróbować w praktyce. Niedziela zgromadziła zdecydowanie mniej miłośników walki niż sobota - nie dobiliśmy chyba do 30 osób. Jednak mimo tego, a może dzięki temu - rozgrywki były szybkie, dynamiczne, trup ścielił się gęsto, kulki latały seriami. Zabawa wyśmienita. Dostałem serią po pośladkach, oraz w czoło. Pierwsze  miejsce jest przystosowane do obrywania - ładnie amortyzuje;-) Jednak kulka uderzająca w czoło na dystansie mniejszym niż 20-25m ma na tyle dużą siłę, że przecina skórę. W końcu czaszka jest zaraz za czołem. Tak więc w niedzielę utoczyłem po raz pierwszy krwi własnej w walce;-) Wrogów ubiłem na pewno kilku;-)Po powrocie do domu nie padłem na twarz jak dwa tygodnie temu. Jednak mam jeszcze siłę;-) W następny weekend też pojadę powalczyć. Żona się tylko lekko puka w czoło;-) Zdecydowałem się też chyba na broń dla siebie - najbardziej do gustu przypadł mi karabin szturmowy Heckler & Koch G36K. Opcjonalnie rozważam Heckler & Koch M416. To jako broń podstawowa, natomiast do budynków, gdzie rozgrywa się walki na krótszych dystansach - spodobał mi się MP5. Kompaktowy i poręczny. Na zakupy mam jeszcze chwilę i coś odpowiedniego uda mi się wybrać.


Zdjęcia pochodzą z galerii: http://picasaweb.google.pl/Uhma76/Nadarzyn011109# - Obecnie galeria z nieznanych mi przyczyn została usunięta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz