Poszukaj w Google...

piątek, 10 grudnia 2010

Szybkie szukanie w kontaktach

Android jest systemem "mocno niedopracowanym". Stwierdzenie celowo wziąłem w cudzysłów, gdyż nie jest do końca prawdziwe. Można bowiem rozszerzyć możliwości telefonu właściwie bez większych ograniczeń. Ostatnio kolega "odkrył" że Android nie wyszukuje kontaktów po polach innych niz imię i nazwisko, oraz numer telefonu. A w przypadku dużej książki, gdzie kontaktów odpowiednio opisanych są setki - to poważny problem. Czasem trzeba szukać po polu firma, czasem po polu notatki. I tutaj z pomocą przychodzi jak zwykle niezawodny Market. Pierwszym programem na który trzeba zwrócić uwagę jest dialer Star Contact.


Program jest nakładką na systemową książkę adresową i dialer. Oferuje nieco wygodniejsze przeglądanie logu połączeń niż standardowa aplikacja. Na pochwałę zasługuje również szybkie przeszukiwanie książki w oparciu o słownik T9, oraz to co jest tematem tej notki, czyli szukanie rozszerzone.


I tutaj niestety problem - bowiem trzeba określić w której komórce chcemy szukać - firma, notatka, stanowisko, czy email. Szkoda że nie można po prostu przeszukać książki bez tego zawężania pola. Samo szukanie jest szybkie, wyniki poprawne - ale trzeba uważać na polskie znaki (jeśli użyliśmy ich np. w notatce - trzeba uwzględnić je w szukaniu). Program byłby wyśmienity gdyby nie to, że nie można go przypisać jako domyślnego dla części telefonicznej. Mam nadzieję że twórca poprawi ten błąd.Okno wyszukiwarki przed rozwinięciem listy pól

Lista pól do przeszukiwania

Dla osób które przyzwyczaiły się do swojego dialera (np. wyśmienitego Dialer One) i nie chcą kolejnego - rozwiązaniem jest Power Search. Wygląd do bólu prosty, menu rozwijane pozwala szybko wybrać co przeszukujemy.


Aplikacja ta rozszerza klasyczne systemowe szukanie w Google. Można przeszukiwać zasoby sieci, lub swój telefon. Szeroka konfiguracja programu pozwala podłączyc do niego nasz adres gmail, czy też twittera, google documents i dropboxa, a następnie jednym pytaniem przeszukiwać te obszary.Wyszukiwanie kontaktów po notatce, czy firmie jest niejako przy okazji;-) Aplikacja działa szybko i sprawnie. Właściwie jedyną jej wadą jest brzydota. Wygląda jakby twórca napisał ją kiedyś na Windows Mobile i tylko przeportował na Androida. Liczę na szybkie "upiększenie";-)

W Markecie jest sporo różnych szukaczek i wyszukiwarek, ale z takich które potrafiłyby szukać w kontaktach po dodatkowych polach i były za darmo - znalazem tylko te dwie. Osobiście chyba wybiorę Star Contact i poprosze twórcę o poprawienie kilku drobiazgów. Będzie dobrze;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz