Poszukaj w Google...

sobota, 14 maja 2011

Rootowanie Della Streak

Opis dotyczy tylko wersji softu 2.2.2 i oczywiście nie biorę żadnej odpowiedzialności za działania użytkowników. Jeśli coś z tego co napisałem poniżej jest niezrozumiałe - nie dotykaj się do telefonu;-) Jeśli nie wiesz czy root Ci się do czegoś przyda - nie rób go. Jeśli jednak jesteś gotów to czytaj dalej.

Aby dokonać zabiegu niezbędne jest zainstalowanie sterowników ADB w komputerze - najprościej zainstalować dostarczone przez Della oprogramowanie do synchronizacji telefonu z komputerem. Niestety straszna to kobyła. Druga opcja to poszukanie w necie Fastboot interface (Google USB ID) - to składnik SDK dla Androida. 

Krok następny - to pobranie kilku paczek - pierwsza, druga i  trzecia. Rozpakowujemy pierwszą i zmieniamy nazwę pliku fastboot-windows.exe na fastboot.exe. Rozpakowujemy drugą i wyjmujemy z niej plik - jedyny jaki tam jest i kopiujemy do pierwszego katalogu. Trzecią paczkę w takiej postaci jak jest - kopiujemy na kartę pamięci w telefonie (Superuser.zip). 


Jeśli powyższe czynności zostały wykonane poprawnie to możemy wyłączyć telefon. Podłączamy go do komputera kablem USB. Następnie uruchamiamy wciskając jednocześnie przycisk aparatu i zasilania. Trzymamy przez chwilę i na ekranie pojawia się białe tło i przycisk Fastboot. Pukamy weń i czekamy aż nastąpi połączenie. Teraz w komputerze uruchamiamy CMD i wchodzimy do katalogu gdzie rozpakowaliśmy pierwszą paczkę. Wydajemy polecenie w CMD:

fastboot -i 0x413c flash recovery recovery.img

Na ekranie dokona się kilka operacji - kiedy zobaczymy DONE można albo po chamsku zrestartować telefon poprzez wyjęcie baterii, lub wydać komendę w CMD:

fastboot -i 0x413c reboot

Jeśli telefon ponownie się uruchomi - wyłączamy go znowu. Przed nami bowiem rootowanie właściwe. Wciskamy jednocześnie oba przyciski głośności i przycisk zasilania. Telefon uruchomi się w trybie recovery. Przyciskami głośności wybieramy Software upgrade via Update.pkg on SD Card i zatwierdzamy przyciskiem aparatu. Po kilku sekundach zobaczymy na ekranie recovery ClockworkMod - nawigujemy za pomocą przycisków głośności i przycisku aparatu. Wybieramy opcję Install zip from sdcard. Po wejściu weń - wybieramy Choose zip from sdcard i odszukujemy to co wrzuciliśmy na kartę SD - czyli plik Superuser.zip i zatwierdzamy jego instalację. Później już tylko restart telefonu i możemy się cieszyć zrootowanym cackiem. 

Aby się upewnić - należy sprawdzić ekran z wszystkimi aplikacjami - powinna się pojawić SuperUser. 

Na deser jeszcze kilka drobiazgów - jeśli koniecznie chcesz wywalić z systemu wpakowane tam przez producenta zbędne oprogramowanie - to świeżo wykonany root umożliwi to zadanie. Najprościej użyć np. Root Explorera i PRZENIEŚĆ zbędne aplikacje z katalogu /system/app do jakiegoś katalogu na karcie pamięci. Nie należy kasować na ślepo. 

Ściągawka - nazwy plików aplikacji:
Twitter - com.twitter.android.apk
Evernote - evernote.apk
Wiadomości i Pogoda - GenieWidget.apk
Welcome - HuanYing-Streak-release.apk
Kindle - KindleGold.apk
Backup i synchronizacja Dell - NeroDellSync.apk
PageOnce - PageOnce.apk
Zinio Reader - zinio.apk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz