Poszukaj w Google...

czwartek, 10 lutego 2011

Pożar w Nokii

Coś o czym mówiłem od dawna wśród znajomych - Szef Nokii: "Nasza platforma stoi w ogniu". Nigdy nie lubiłem telefonów od fińskiego giganta. Zawsze uważałem je za upierdliwe w obsłudze i niewygodne. Szczególnie Symbian w Nokii E51 zalazl mi za skórę. Nazwać ten telefon smartphonem było poważnym nadużyciem semantycznym ze strony Nokii. A teraz sami głośno powiedzieli ze sa w czarnej dupie... Co wiedziałem od lat. Wybór nowego Windowsa też  będzie strzałem w stopę (nędzna penetracja rynku i równie nędzne jak Symbian możliwości - brak sensownego ekosystemu). O czym przekonamy się za jakieś dwa lata.

EDIT - post powyższy opublikowałem za pomocą mobilnego Bloggera, czekając w wietnamskim barze na podanie jedzenia. Studiowałem Google Readera i subskrybowane kanały - a tam znalazłem wspomnianą notkę o Nokii. Tak więc mobilny Blogger daje radę, a ekosystem Google wciąga nosem inne;-)

7 komentarzy:

 1. Salvador Zynov10 lutego 2011 15:32

  Nokia skończyła się na modelu 6310i, potem było już tylko gorzej.

  OdpowiedzUsuń
 2. w usa maja wejsc z nokia pedzona androidem...

  OdpowiedzUsuń
 3. No to chciałbym ją zobaczyć. Zapewne Nokia wykona podobnie piękne rozdwojenie jaźni jak Motorola z Droidem/Milestone.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. usunalem poprzedni post, bo najnowsze (nowsze od poprzednich) informacje mowia ze nokia i tak nie chce isc z postepem...

  http://nt.interia.pl/telekomunikacja/wiadomosci/news/sojusz-nokii-z-microsoftem-walka-z-androidem-i-apple,1595721,56

  OdpowiedzUsuń
 6. Nokia połączyła się Microsoftem w zbożnym dziele zniszczenia Apple. Już to widzę... Wyprodukują hybrydę skupiającą najgorsze cechy obu firm. Będzie jeszcze większy, jeszcze bardziej nieruchawy komórkowy kolos na glinianych nogach...

  OdpowiedzUsuń
 7. Heh, tja :)
  http://www.engadget.com/2011/02/11/nokia-and-microsoft-enter-strategic-alliance-on-windows-phone-b/

  OdpowiedzUsuń