Poszukaj w Google...

wtorek, 4 sierpnia 2009

Android i Autobuser

Ostatnio miałem okazję skorzystać z komunikacji miejskiej w Warszawie. Normalnie tego nie robię z racji posiadania dwóch samochodów, skutera i roweru. Jednak wyskok na piwko do miasta musi się odbyć w sposób bezpieczny. Tak się złożyło że potrzebowałem programu do wygodnego zbadania dogodnych połączeń (z tych przystankowych nigdy nic nie kumam;-). Pięć minut w necie i już wiem - Autobuser Program czysto polski, oparty na polskim pomyśle, polskimi siłami wykonany. Do pobrania oczywiście z Marketu. Zanim sie niektórzy niezdrowo podniecą - póki co tylko Warszawa jest obsługiwana, ale autorzy mają chrapkę na więcej. Wersji dla iPhone na razie nie ma. Musicie się ajfoniarze pooblizywać;-)

Jeśli ktoś kiedyś miał Palma - zapewne pamięta Przewodasa - doskonały jak na tamte czasy program do planowania podróży komunikacją miejską. Z racji nowoczesności i większego wypasu - Autobuser wciąga Przewodasa nosem. Po pierwsze nie trzeba ładować aktualizacji - ładują się same, automagicznie. Po drugie dzięki GPS - Autobuser wie gdzie jesteśmy. Po trzecie - nie trzeba znać nazwy przystanku aby dotrzeć do celu. Autobuser bez problemu zestawi drogę w oparciu o domowe (lub służbowe) adresy z książki telefonicznej. Po czwarte - pokaże rozkład jazdy na dowolnym przystanku, dla dowolnie wybranej linii. Popatrzmy na screeny:

To nie koniec atrakcji. Możemy dodać przypomnienie, abyśmy się nie zasiedzieli na imprezce. Autobuser odznacza się też doskonałą pamięcią - pamięta wszystkie wyszukiwania, więc bez problemu można odszukać poprzednie wyniki. Na życzenie wyświetli nam też na mapie miejsce gdzie się znajdujemy, nałoży na mapę zaplanowaną trasę, poda szacunkowy czas przejazdu. Można wybrane przystanki i linie dodać sobie do ulubionych. I jest za darmo. Normalnie, po prostu za darmo. Chylę czoła przed twórcą.


Aktualne informacje o Autobuserze są na tej stronie  Dostępny jest też film prezentujący możliwości programu - klikamy tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz